היל"ה לגיל הרך - הדרכה, ייעוץ וליווי התפתחותי  | טלפון: 050-2000245  |  מייל: hilakids@gmail.com

google-site-verification: google0f5d8725b518fa6d.html

מה עדיף - להיות גדולה בין קטנים או קטנה בין גדולים?

היי הילה

הכנסתי את ביתי בת השנה וחודשיים לפעוטון/תינוקייה לפני 3 ימים, מקום זה מחולק בגדול ל-2 קבוצות (הנמצאות באותו מתחם) כ-14 תינוקות בני 8-11 חודשים ו-5 פעוטות בלבד בגיל של ביתי בני שנה וקצת. האם חלוקה זו יכולה להוות בעיה? האם רמת ההתפתחות שלה תתעכב בעקבות מספר התינוקות הקטנים בגן? שמעתי מהרבה חברות שהן מעדיפות להכניס את הילד בן השנה ו-3 חודשים למסגרת עם ילדים גדולים יותר בכדי שינסו לחקות את "הגדולים" ולהתקדם בהתפתחות.. יש לציין שביתי עומדת אך אינה התחילה ללכת אך מאוד מאוד וורבלית. המון תודה.

הילה עונה:

מאיה שלום,

קודם כל חשוב לדעת כמה מטפלות יש על כל הקבוצה? לפי מה שאת אומרת יש 19 ילדים בגילאי 8 חודשים ועד שנה וחצי באותו המתחם, נכון?

אם בתך עדיין לא הולכת לא הייתי ממליצה להכניס אותה לקבוצה של פעוטות "הולכים", החשש הוא שלא "ידרסו" אותה שם, מה יקרה כשילד אחר ייקח לה את הצעצוע וילך ממנה? איך היא תגיב? איך היא תרגיש?

לגבי עיכוב התפתחותי, אני לא מאמינה שהגורם המשפיע יהיה גיל הילדים סביבה. השאלה היא מה עושים איתה במהלך היום. אם את אומרת שיש תת קבוצה של 5 ילדים שנמצאים פחות או יותר בגיל ובטווח ההתפתחות שלה ,יש למטפלת הזדמנות להרחיב את ההעשרה שלהם וליצור למידה שמתאימה לשלב ההתפתחותי שלהם. העובדה כי בתך ורבלית יכולה להועיל כאשר תוכל להביע את רצונה וליצור קשר חברתי-רגשי עם שאר הילדים בקבוצה- זו הזדמנות ללמוד דקלומים קצרים, שירים, יחד עם המון חיזוקים והקניית הרגלים של ישיבה במפגש, יצירה משותפת ועוד.

לגבי תת הקבוצה של הצעירים יותר- מהם היא תוכל לקבל את הרגישות והסבלנות לקטנים ממנה, תהיינה יותר הזדמנויות למשחק חופשי - שמפתח את המוח והצירתיות של הילדים. לא נדבר על החום והאהבה שבאופן טבעי מרעיפים ,תהיה לה הזדמנות להינות מיחס צמוד יותר של מטפלות:ילדים.

בהצלחה, הילה.

המלצות ושאלות

חייגו אליי

050-2000-245

כתבו לי

hilakids@gmail.com

לבלוג שלי

לבלוג - לחץ כאן