היל"ה לגיל הרך - הדרכה, ייעוץ וליווי התפתחותי  | טלפון: 050-2000245  |  מייל: hilakids@gmail.com

google-site-verification: google0f5d8725b518fa6d.html

לצייר על הקירות..מה זה אומר?

היי הילה,

שמי מאיה ויש לי ילדה בת 3 וחצי היום החליטה שהיא מציירת ממש בגדול על כל הקיר הייתי רוצה לדעת מה זה אומר?? אני חייבת לציין שעברנו לקנדה לפני שנה בדיוק ונראה לי שהיא כן כבר מסודרת מבחינת הגן אני רואה שטוב לה וכיף בגן ובבית בסדר גמור אבל אני לא מבינה את המעשה אני אשמח אם יש לך תבונה בשבילי

הילה עונה:

היי מאיה, אני הייתי בודקת כמה כיוונים- קודם כל, האם בגן יש עמדה לציור על קיר? יש מקומות שמאפשרים באזור מיועד (לרוב לוח מחיק או צבע קיר מיוחד שניתן למחוק את הציור אח"כ) היות וזה אכן עובד על חיזוק חגורת כתפיים ועידוד האוריינטציה כלפי מעלה (הזדקפות). אם זה כך- היא כנראה ממשיכה את העשיה מהגן.

כיוון אחר, האם קורה משהו חדש בגן או בבית? ארוע קיצוני כלשהו שמשנה את השגרה? יכול להיות שמדובר בבדיקת גבולות, האם נעשה ניסיון שלה בעבר לצייר על הקיר? מה היתה התגובה שלך? האם יש "כלל" ברור בבית שלא מציירים על הקיר? חוץ מהתקרית הזו, האם יש עוד מקומות בהתנהלות איתה שבה היא בודקת גבולות?

כדי לאפשר את החקירה הטבעית של הילדה ובמקביל לעמוד בכללים המקובלים בבית אפשר להציע אלטרנטיבה -לתחום אזור מאוד ספציפי ולהסביר שזה המקום שבו מותר לצייר בו (יכול להיות על הקיר או על שולחן בחדר) במקביל, לעודד עצמאות ולתת חיזוקים חיוביים -לעודד ולהדגיש התנהגות טובה ולתת פחות דגש על התנהגות שלא מעוניינים שתמשיך.

המלצות ושאלות

חייגו אליי

050-2000-245

כתבו לי

hilakids@gmail.com

לבלוג שלי

לבלוג - לחץ כאן