היל"ה לגיל הרך - הדרכה, ייעוץ וליווי התפתחותי  | טלפון: 050-2000245  |  מייל: hilakids@gmail.com

google-site-verification: google0f5d8725b518fa6d.html

רוצות את אמא כל היום

היי הילה .. יש לי תאומות בנות שנה וחודשיים אחת מהן לא עוזבת אותי ולא את אבא שלה לשניה אחת היא רק רואה אחד מאיתנו קם גם אם זה למטבח היא בוכה ..היא יכולה לבכות כך גם יום שלם אני ממש מתוסכלת ניסיתי הרבה דרכים כלום לא עוזר לא שיטת "הקוקו" ולא לשיר ולמחוא כפיים וכו ... יש להן צעצועים היא עסוקה בהן לרגע אחד לא ראתה אותי בקרבתה שוב בכי ... מה שזה אומר שבמהלך היום אני ממש לא יכולה לעשות כלום מצד שני אני חייבת לעשות כי הן איתי בבית ולא במסגרת .. אז יש להכין להן אוכל וכל מה שהן צריכות .. יש לי סבלנות אבל היא אובדת עם הזמן לא יודעת כיצד לנהוג כבר מתסכל אותי אולי אני לא בסדר מה עושים אשמח את עזרתך תודה :)

הילה עונה:

שלום נטלי,

אם הבנתי נכון עם שתי הבנות עולה הקושי בפרידה ובנוסף נוצרה "תלות" בקשר עין וביחס לאורך כל היום, כן?אם כך, אני מציעה להתחיל לחשוף את הבנות לאנשים נוספים מעבר למעגל המשפחתי. יציאה לפארק, לגן השעשועים, לפעילות בוקר במרכז חוגים באזור שלך וכדומה. איך הן מגיבות במגרש המשחקים? האם גם שם הן זקוקות לקשר עין תמידי?

בנוסף, נסי ליזום הזדמנויות בסדר יום לפעילות משותפת ביחד. כמו למשל משחק משותף על השטיח, גלגולים והמון מגע, אפשר לתת לדגש על מגע עמוק: שפשופים, טפיחות, מעיכות. נסי ליצור מצבים של התמודדות עם שינוי דרך משחק- יצירת "מבוך" משמיכות וכריות בבית, לאתגר אותן למצוא דרכי יציאה או מעבר מעל/מתחת מסביב למכשול. לעשות מזה צחוק ומשחק -מה שאנחנו משדרים ככה הן יחוו את התהליך

ככל שהפעילות תחזור לאורך השבוע ותהיה קבועה בסדר היום כך תוכלי לראות יותר הזדמנויות לשחרור מצד הבנות

בהצלחה,

הילה

 

המלצות ושאלות

חייגו אליי

050-2000-245

כתבו לי

hilakids@gmail.com

לבלוג שלי

לבלוג - לחץ כאן